Помагам на другите да осъзнаят предимствата на мравките

Помагам на другите да осъзнаят предимствата на мравките

Помагам на другите да осъзнаят предимствата на мравките

Blog Article

Можете също така да разтворите маслото във вода и да го ползвате като спрей.

Ако сте мислили, че мравките не хапят, вече ви казваме, че това не е така. Те парят и могат да станат много болезнени. Но трябва ли да се направи нещо, когато бъдете ужилени?

Мухи Комари Дървеници Хлебарки Молци Дървояди Оси и стършели Бълхи Кърлежи Мишки/Плъхове Къртици/Сляпо куче Влечуги Птици Кучета и котки Други Информация

Освен с антенки и очи, мравката общува изключително чрез феромони. Тези вещества се изпускат от коремните жлези и оставят за другите информация, която служи едновременно за личен документ и пълна описание на околната среда. По този феромон другите разбират пола, кастата на мравката, сигнал за заплаха, маркирана писта за храна, вода, здравен картон и др. Всяка мравка разполага с хранително хоботче с мощни челюсти (мандибули). Челюстите са специализирани при видовете и кастите, а основно служат за рязане, дъвкане, трошене или атака. Коремът съдържа две отделения за храна. Едното се ползва от мравката за смилане, а другото е като раница, в които храната се складира за да се занесе до мравуняка. За разлика от повечето насекоми, мравката има силно стеснение в кръста. Талията се състои от две полуфиксирани части и е много гъвкава. Тази структура позволява подвижност и бързо обръщане на посоката, важно за подземния живот или внезапна смяна в пътя за колонията. Някои мравки имат жила, разположени на задниците си, за атака и защита от нападатели.

Всички мравки работнички са женски. Това означава, че те могат сами да снасят яйца, ако кралицата бъде убита. Те обаче могат да снасят само неоплодени яйца, тъй като не могат да се чифтосват. От тези неоплодени яйца се излюпват само мъжки (летящи) мравки.

Ето защо при проблем с мравките е важно да съхранявайте храната в плътно затворени контейнери и кутии или в хладилника, да почиствате редовно кухненските плотове, подове и шкафове, да изхвърляте боклука често и веднага да миете съдовете след хранене. Досадно е, но няма как.

Мравките разговарят с помощта на феромони (миризми). Обонятелните органи са разположени на върха на антенките им. Чрез отделяне на специфичен феромон мравките подбуждат съответстваща, генетично закодирана, реакция у останалите.

Поведението на мравките се Мравки основава на система, при която всяка знае каква задача трябва да изпълни и я изпълнява от момента, в който стане възрастен, докато умре. Те са животни, които се управляват от слънчевите часове, по такъв начин, че стават рано и се крият, когато слънцето вече не дава достатъчно светлина.

В такъв случай се налага да прибегнете до химически препарати от търговската мрежа – най-популярните от тях са инсектициди под формата на спрейове, гранули или отрови с примамка.

Страхотни професионалисти в областа си.Много сме доволни от извършената услуга.

Тяхната семенна течност обаче оцелява години и така те поддържат размножаването. Царицата използва семенната течност при чифтосването, с която опложда яйцата. Всяка женска царица се чифтосва само веднъж в живота си.

По подобен начин можете да предотвратите достъпа на мравките и до масата за хранене – просто поставяте всеки един от четирите й крака в подходящи съдове, пълни с вода.

Затова систембиолозите обозначават цялото семейство насекоми като един-единствен индивид, чиито части не са свързани, а се движат свободно. От десетилетия за биолозите е загадка как е възможно тези насекоми да са способни да строят толкова огромни постройки като мравуняците. Вероятно имат много хитроумна система за комуникации, за да прави всеки правилното нещо и постройката да се срасне като цяло.

Следователно в случая с мравките можем да намерим много различни. Една от тях, мравката дърводелец, погрешно свързана със страховитите термити (без да е същата.

Report this page